Ez a 7 | 2011. október 23. | A műsorvezető Bányai Viktor
Az ATV összeállítása a Szociopoly-ról és a Gyerekszegénység Elleni Programról.
A riportban megszólal többek közt Bass László és Darvas Ágnes a Gyerekszegénység Elleni Program volt munkatársai, valamint Dr. Hidas János a Wekerle Sándor Alapkezelő főigazgatója és Balog Zoltán társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár.
A felvételt itt tekintheti meg (19:00-től): atv.hu
Első alkalommal rendezték meg az Európai Bizottság A Szegénység és társadalmi kirekesztés elleni európai platform első gyűlését 2011. október 17-18-án Krakkóban.
Bővebben a rendezvényről (angol nyelven): Európai Bizottság - Foglalkoztatás, szociális ügyek és társadalmi összetartozás
Idézet az alábbi dokumentumból:
"...A Szociális Alap által támogatott projektek némelyikét magam is láthattam az elmúlt másfél évben. Ilyen volt például a fogyatékkal élőknek munkát adó Kék Madár Alapítvány Szekszárdon, vagy az MTA Gyerekszegénység Elleni Programja Szécsényben, amely Ferge Zsuzsa akadémikus és kollégái nagyszerű kezdeményezése..."
A Magyar Tartalomipari Szövetség közönségszavazást indított az eFestival 2011 versenyen, melyen a gyerekesély.hu is indult a Tudomány / Technológia/ Társadalmi befogadás kategóriában.
"Idén először közönségszavazást indítanak az eFestival kiváló magyar tartalom verseny szervezői: az eFestival hivatalos Facebook oldalán - a www.facebook.com/eFestival.hu címen - megtekinthetőek a nevezett pályaművek és a közönség szavazhat kedvenc digitális tartalmára / honlapjára / alkalmazására.
A korábbi nyertesek és a zsűri által ajánlottan, illetve egyénileg nyolcvanhárom nevező érkezett be az eFestival 2011 kiváló magyar digitális tartalom versenyre, melynek nevezési határideje 2011. október 3-án zárult.
A Szavazók az eFestival hivatalos Facebook oldalán - a www.facebook.com/eFestival.hu címen - az eFestival szavazógép alkalmazás segítségével szavazhatnak kedvenc digitális tartalmukra a Közönségszavazás időtartama alatt kilenc kategóriában. Idén egy versenymű több kategóriában is indulhatott. Kategóriánként egy Közönségdíjat adunk ki. Az eFestival Közönségdíj nyerteseit, illetve a zsűri által odaítélt díjakat az eFestival díjkiosztó gáláján hirdetjük ki.
A Magyar Tartalomipari Szövetség (MATISZ) immár 11 éve rendezi meg a hazai kreatív ipar kiváló digitális tartalomfejlesztési gyakorlatát bemutató eFestivalt. A verseny célja a kiváló magyar digitális tartalmak minél szélesebb körű megismerésének elősegítése, ahol a forma és tartalom egysége és felhasználó-barátsága, a társadalom számára hasznos tevékenységek jelennek meg."
3. A bal oldali menüben kattints a "Közönségszavazás" gombra, és kövesd a leírás utasításait. (A "Kategória kiválasztása" lépésben a "Tudomány / Technológia/ Társadalmi befogadás"-ra kattints.)
Fontos: ha a szavazógép nem működik, ellenőrizni kell, hogy böngésződ engedélyezi-e a JavaScriptek futtatását.
Soltész Miklós kereszténydemokrata szociális államtitkár szerint nincs szükség a Gyermekszegénység Elleni Programirodára (GYEP), amit különben is papírból dolgozó liberálisok működtettek, Balog Zoltán felzárkózásért felelős államtitkár viszont azt mondja, hogy a program, emberestül, mindenestül, csak átkerül a Wekerle Alapkezelőhöz. És mi az igazság? Erről kérdeztük Ferge Zsuzsa akadémikust, a program egyik vezetőjét, aki az interjúban azt is elmondja, miért kell felállnia.
A "ballib" kormány által finanszírozott Biztos Kezdet program heroikus vállalkozásnak indult. Huszonöt évre tervezték, s célul tűzte ki, hogy minden kisgyerek egyenlő eséllyel induljon az életbe. A szécsényi kistérségben zajló modell-kísérletet külföldön szakmai bravúrnak tartják. Kiötlői az év elején tudták meg, hogy nincs pénz a folytatásra.
A Gyermekszegénység Elleni Program (GYEP) megdöbbenéssel értesült a saját ellehetetlenítéséről szóló méltalan hangnemű nyilatkozatokról. Soltész Miklós (a Nemzeti Erőforrás Minisztérium államtitkára), Balog Zoltán (a KIM, Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkárság államtitkára), Dr. Hidas János (a Wekerle Sándor Alapkezelő főigazgatója) és a Magyar Tudományos Akadémia nyilatkozataiból a következő kép rajzolódik ki Programunk sorsáról (a szöveg nem kívánt részei törlendők):
A Ferge Zsuzsa vezetésével működő Gyerekszegénység Elleni Programirodát 2011. szeptemberében megszüntették / átszervezték / megerősítették. Ezt a lépést a kormányzat / az MTA a kormányzattal nem egyeztetve / az MTA a kormányzattal megállapodva tette meg, amelynek során a program vezetőjét kizárták / vagy kilépett a programból, a program szakértőinek munkájára pedig a továbbiakban nincs szükség / a szakmai stáb maradt az MTA-ban / az összes szakember átkerült a WSA-ba / további jelentős számú szakemberrel kibővülve. Erre azért volt szükség, mert a Program tönkretette az oktatási rendszert / nem emelte fel a szavát a gyermekszegénység ellen / példaértékű / nagyon jó program volt, munkatársai pedig papírok mellett döntöttek a szegénység csökkentéséről / testközelből ismerik a kérdést és szükségesek ahhoz, hogy a program szakmai tartalma ne sérüljön.
Országos Sajtószolgálat | Budapest, 2011. október 8., szombat (OS)
Tisztelt Miniszter Úr!
A kormányzati tevékenység összehangolásáért is felelős miniszterként állásfoglalását kérem a Gyermekszegénység Elleni Programiroda ügyében tett államtitkári kijelentések miatt. Kérem, segítsen világossá tenni, hogy melyik minisztériumnak, melyik államtitkárnak lehet hinni a Gyermekszegénység Elleni Program jövőjét illetően. Mi tekinthető a kormány hivatalos álláspontjának? Balog Zoltán államtitkárnak szabad hinnünk, aki a Gyermekszegénység Elleni Program folytatásáról és kiterjesztéséről beszél, vagy Soltész Miklós államtitkárnak, aki durva kirohanásában megtámadta a Programirodát az Országgyűlésben?
Vélemény | Ónody-Molnár Dóra | Népszabadság | 2011. október 6.
A Magyar Tudományos Akadémia által befogadott Gyermekszegénység Elleni Programiroda (GYEP) vezetőjét, Ferge Zsuzsa akadémikust arról tájékoztatta idén tavasszal az MTA elnöke, hogy nem tud pénzt biztosítani a működésre, így az iroda munkatársai augusztustól már fizetés nélkül dolgoztak, nemrég pedig egy hetet kaptak az általuk használt helyiségek kiürítésére. Cikkünkben mindezt úgy értékeltük: ellehetetlenül a programiroda.
Balog Zoltán államtitkár közleményt adott ki arról, hogy erről szó sincs, új felállásban, a Wekerle Sándor Alapkezelő garantálja majd a „program hiánytalan, szakmai alapokon történő megvalósulását”. A programirodát létrehozó Ferge Zsuzsa és munkatársainak többsége nélkül. Tudható, hogy Balog Zoltán fontosnak tartja ezt a programot, csak éppen úgy tűnik, itt nem az ő szava számít. Mert a koalíció más képviselői háborúznak szünet és irgalom nélkül.
KIM: kiterjesztik a gyermekszegénység elleni programot | Budapest, 2011. október 3., hétfő (MTI)
A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) közlése szerint kiterjesztik a gyermekszegénység elleni programot, további hátrányos helyzetű térségeket vonnak be, és jelentősen növelik a rendelkezésre álló forrást - tájékoztatta a tárca társadalmi felzárkózásért felelős államtitkársága hétfőn azt MTI-t.