Cikk
(Sajtó, nyilvánosság)
Gazdaság | MNO - GB | 2011. március 29. 2010. december–2011. februárban a 15–74 éves foglalkoztatottak létszáma 3 millió 762 ezer fő volt, ami 1 százalékkal több az előző év azonos időszakinál. A munkanélküliek száma az egy évvel korábbihoz képest 2,2 százalékkal, 489 ezer főre nőtt, 11,5 százalékos munkanélküliségi rátát eredményezve. A teljes cikket itt olvashatja el: MNO Magyar Nemzet Online 2011 március 29. (kedd)
(Sajtó, nyilvánosság)
OktpolCafé | Setányi János | 2011. március 27. Amikor felsőoktatásunkról gondolkodunk, elsősorban a 90-es évek gyors hallgatólétszám-növekedése, és az azt kísérő kapacitáshiányok jutnak eszünkbe. A jobban tájékozottak az ezredfordulótól felgyorsuló, szinte kizárólag világbanki hitelből majd az európai forrásokból finanszírozott kapacitásbővítésre és tartalmi modernizációra asszociálnak. Már nem sokáig. A teljes bejegyzést itt olvashatja el: OktpolCafé 2011 március 27. (vasárnap)
(Sajtó, nyilvánosság)
[Első kézből] | OrientPress Hírügynökség | 2011. március 25. Az előzetes adatok szerint idén januárban 7572 gyermek született, 5,1 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A halálozások száma 11 740 volt, ami 2,2 százalékos emelkedést jelent 2010 januárjához képest. A természetes fogyás 4168 fő volt, 665-tel több az egy évvel korábbinál. A nemzetközi vándorlás figyelembevételével becsült népességszám az időszak végén 9 millió 982 ezer fő volt. A teljes cikket itt olvashatja el: OrientPress 2011 március 25. (péntek)
(Sajtó, nyilvánosság)
Belföld | MTI | 2011. március 24. A nők és a férfiak helyzetével, így a családon belüli szerepükkel, munkaerő-piaci helyzetükkel, esélyegyenlőségi kérdésekkel foglalkozik a Tárki Társadalomkutatási Intézet Szerepváltozások 2011 című tanulmánykötete, amelyet csütörtökön mutattak be a Nemzeti Erőforrás Minisztériumban. A teljes cikket itt olvashatja el: hírszerző 2011 március 24. (csütörtök)
(Sajtó, nyilvánosság)
vállalat | MTI | 2011. március 17. Az előző havihoz képest csökkent a munkakeresők száma februárban, 2010 azonos időszakához viszonyítva viszont 2,2 százalékkal többen keresnek állást hazánkban. A teljes cikket itt olvashatja el: Privátbankár 2011 március 17. (csütörtök)
(Sajtó, nyilvánosság)
piacprofit.hu | Társadalom | 2011. február 21. Az előzetes adatok szerint 2010-ben 90 350 gyermek született, 6,3%-kal kevesebb, mint egy évvel korábban ... A teljes cikket itt olvashatja el: PIAC & PROFIT 2011 február 21. (hétfő)
(Sajtó, nyilvánosság)
Hírlap | Fullajtár András | 2011. február 5. Befejeződött az a kutatássorozat, melyet Nyíregyháza Polgármesteri Hivatal Szociális Osztálya és a Debreceni Egyetem OEC Egészségügyi Kar Alkalmazott Társadalomtudományi Tanszéke 2008-ban indított el ... A teljes cikket itt olvashatja el: Index-Kelet 2011 február 05. (szombat)
(Sajtó, nyilvánosság)
Belföld | 2011. január 28. A magyarok leginkább a munkanélküliségtől és a szegénységtől félnek ...A teljes cikket itt olvashatja el: mti.hu 2011 január 28. (péntek)
(Sajtó, nyilvánosság)
Gazdaság | 2011. január 28. Tavaly éves átlagban 11,2 százalék volt a munkanélküliségi ráta Magyarországon, 1,2 százalékponttal magasabb a 2009-es értéknél, míg az állástalanok száma átlagosan 475.000 volt, 12,8 százalékkal haladta meg a megelőző évit ...A teljes cikket itt olvashatja el: mti.hu 2011 január 28. (péntek)
(Sajtó, nyilvánosság)
Gazdaság / Makrogazdaság | KSH | 2011. január 28. 2010 IV. negyedévében a 15–74 éves foglalkoztatottak létszáma 3 millió 804 ezer fő volt, ami 0,6%-kal több, mint az előző év azonos időszakában. A teljes cikket itt olvashatja el: Világgazdaság Online 2011 január 28. (péntek)
(Sajtó, nyilvánosság)
Vélemény | Messing Vera | 2011. január 13. A közelmúltban több tudósítás is megjelent a magyar médiában arról, hogy a nemzetközi összehasonlító PISA-vizsgálat valamelyest javuló olvasási készségeket mért a magyar diákok körében ... A teljes cikket itt olvashatja el: Index 2011 január 13. (csütörtök)
(Sajtó, nyilvánosság)
Matalin Dóra | Népszabadság | 2011. január 8. A hatékony jóléti rendszer miatt kisebbek a különbségek „Mennyivel vannak lemaradva” a legszegényebb gyerekek átlagos körülmények között élő társaikhoz képest – ezt vizsgálta 24 OECD-országban az UNICEF. Magyarország a legrosszabbak között végzett a gyerekek közötti anyagi és egészségügyi különbségek miatt. A teljes cikket itt olvashatja el: Népszabadság online 2011 január 08. (szombat)
(MTA Gyerekszegénység Elleni Program)
Szakmai megvalósítók: MTA GYEP, Magyar Szegényellenes Hálózat Alapítvány, Szécsényi Gyerekesély Iroda, eMultiCoop Szociális SzövetkezetFelhasznált források a program eddigi 41 hónapja alatt (2006. augusztus-2010. november): a kezdetektől kiszámíthatatlan finanszírozási környezetben, SZMI, MAT, MEH/KIM támogatásokból, illetve Norvég Alap, TÁMOP 5.2.2, OSI, KIHOP pályázatokból, valamint vállalati felajánlásokból (pl. BRAMAC, MOL) a négy és fél év alatt 480 millió Ft (400 millió a helyi szolgáltatásokhoz kapcsolódó kiadásokra, 80 millió – a külső szakértői team folyamatos működtetésére)Az alábbi anyag kizárólag a folyamatos gyerekszolgáltatások adatait mutatja be. Természetesen nem fedi le a SZGYEP teljes tevékenységét, csupán 2010 őszére vonatkozó pillanatképet ad ... A teljes dokumentumot itt olvashatja el:{phocadownload view=file|id=315|target=s} 2010 december 09. (csütörtök)
(Egyéb)
"... Ez az elemzés a 2009. évi EU-SILC- (Statistics on Income and Living Conditions) adatfelvétel nemzeti adaptációja, valamint az ahhoz kapcsolódó kiegészítő modul alapján készült. Az EU-SILC-felvétel a jövedelmekre, a társadalmi kirekesztés szintjére és összetételére, illetve a szegénységre vonatkozóan gyűjt adatokat. A 2009. évi kiegészítő modul célja a szegénység nem jövedelmi alapú vizsgálata volt, vagyis az életmód, életvitel területén megmutatkozó nélkülözést, ezen belül is a gyermekek nevelésének feltételeiben jelentkező nehézségeket tárta fel. Főbb megállapításaink: - A gyermekszegénység összetett jelenség, ami a létbizonytalanság körén belül az elégtelen és egészségtelen táplálkozást, a rossz lakásviszonyokat és a kielégítetlen alapszükségletek sorát hordozza magában.- A hátrányos helyzet legfőbb okai a társadalmi egyenlőtlenségben keresendők. A gyermekek deprivációjának magyarázata főleg az őket nevelő család jövedelemszegénységének következménye, ami nem ritkán jár együtt a szülők negatív munkaerő-piaci potenciáljával.- A szülők az alapvető szükségletek kielégítése terén akár saját jólétük rovására is biztosítják gyermeküknek a megfelelő minőségi táplálkozást, a ruházatot, azonban a társas kapcsolatok esetében ez már nincs így.- A háztartás jövedelemszegénysége nagyobb eséllyel társul a javak halmozott nélkülözéséhez..." A KSH internetes kiadványát letöltheti itt: Központi Statisztikai Hivatal 2010 november 18. (csütörtök)
(Sajtó, nyilvánosság)
168 Óra Online | Tudás | 2010. november 18. Szomorú eredménnyel zárult a felmérés Nem tagadhatjuk, hogy a családnak különleges szerepe van a társadalmi viszonyok újratermelésében, hiszen generációkon keresztül örökíti át értékeit, normáit, viselkedési szabályait ...A teljes cikket itt olvashatja el: 168 óra online 2010 november 18. (csütörtök)
(Sajtó, nyilvánosság)
Szalai Anna | Népszabadság | 2010. november 6. A gettósodással leginkább veszélyeztetett kistérségek némely önkormányzata határozatot hozott arról, hogy nincs, ami láthatóan van. Szegénytelep a falu szélén vagy éppen a kellős közepén. Ettől még tény: 1633 gettókezdemény létezik hazánkban ... A teljes cikket itt olvashatja el: Népszabadság online 2010 november 06. (szombat)
(Sajtó, nyilvánosság)
MNO-KA | MTI | Belföld | 2010. november 6. Durván háromszázezer ember lakik szegénytelepeken Magyarországon – összegezi Domokos Veronika kutató a Népszabadság szombati számában ... A teljes cikket itt olvashatja el: MNO Magyar Nemzet Online 2010 november 06. (szombat)
(Sajtó, nyilvánosság)
atv.hu | MTI | 2010. szeptember 29. Négyszer akkor közülük a magántanulók aránya, mint a nem romák között. Egyre több a magántanuló a romák között, és az iskolalátogatás alól felmentett gyerekeknek csak 29 százaléka végzi el azt az osztályt, ahová beiratkozott ... A teljes cikket itt olvashatja el: atv.hu 2010 szeptember 29. (szerda)
(Sajtó, nyilvánosság)
Magyar Nemzet | Belföld | 2010. június 14. Elvágyódás: ijesztő a fiatalok jövőképe A magyar középiskolásoknak 39 százaléka szeretne felnőttként Magyarországon élni, a többiek külföldre vágynak – derül ki a Magyarország 2025 című akadémiai kutatásból. A Magyar Tudományos Akadémia elnöke szerint a kormányzatnak komoly a felelőssége a legkiválóbb elmék elvándorlásának megakadályozásában. A teljes cikket itt olvashatja el: MNO Magyar Nemzet Online 2010 szeptember 14. (kedd)
(MTA Gyerekszegénység Elleni Program)
Tovább a kistérség híreihez >> Bemutatkozás Legyen az esély egyenlő - esélyteremtés a Sásdi kistérségbenA „Legyen az esély egyenlő – esélyteremtés a Sásdi kistérségben” nevű projekt, mely a Sásd kistérség Gyerekesély Programjának megvalósítását támogatja, 2011. január 1-jén indult.A Gyerekesély Irodával – amely a projektmenedzsmentet, a szakterületi koordinátorokat és az asszisztenseket foglalja magában – együtt főállású munkatársként 35 fő kezdett el dolgozni a kistérségben. Az új kollégák a meglévő, gyerekes családokat támogató szolgáltatások kapacitásainak megerősítésében, továbbá új szolgáltatások kialakításában működnek közre.A kistérségi projekt nagy hangsúlyt fektet a közoktatási intézményekben zajló munkára. A sásdi óvoda üresen álló csoportszobájában játszószobát hoztak létre a 2-5 éves gyerekek és szüleik számára: a játszószoba máris nagy népszerűségnek örvend.A kisvaszari óvoda egy fő roma dajkával gazdagította dolgozói számát.Baranyajenő és Mekényes településeken 1 – 1 fő napközis tanár dolgozik a gyerekekkel; Baranyajenőn egy épület átalakítást követően játszószoba is nyílni fog, Mekényesen pedig új, nyáron is nyitva tartó napközi fog működni.– Az általános iskolákban és a középiskolában a tanulók lemorzsolódásának megelőzésér, továbbá középiskolai továbbtanulásuk sikere érdekében 6 fő patrónus tanár dolgozik az intézményekben.Valamennyi közoktatási intézményt segíti az esélyegyenlőségi fejlesztő – szolgáltató munkacsoport: 5 fő gyógypedagógus, 1 fő pszichológus, 1 fő logopédus és 1 fő gyógytestnevelő.A szociális és gyermekjóléti ellátásokat nyújtó Hegyháti Szociális Alapellátási Központ a gyermekjóléti szolgálati egységét bővíti egy fő családgondozóval és egy fő asszisztenssel; családsegítő egysége pedig adósságkezelő tanácsadóval.Kisvaszaron közösségi szociális munkás dolgozik az év elejétől: itt közösségi ház fog épülni. Az építési munkák előtt is sok a tennivaló, a közösségi munkás a szociális koordinátorral és a helyi segítőkkel együtt a helyben élő gyerekekkel és családokkal épít kapcsolatot.Bikali székhellyel szociális szövetkezet alakult, amely fő profiljában intenzív gyümölcstermesztéssel foglalkozik. A kezdeti munkálatokat elvégezve hamarosan a csemetefák kiültetése következik.A Sásdi kistérség 5 mikrotérségében – amelyek egyúttal a közszolgáltatás-szervezés területi alapjait jelentik – szakmaközi munkacsoportok alakultak, ahol a humán közszolgáltatásban dolgozók (meglévők és újak együttesen) a közös és hatékony szakmai együttműködés alapjait teremthetik meg.A Sásdi Kistérségi Gyerekesély Bizottság 2011. február 28-án alakult meg, 18 fővel.A megvalósítók további számos új szolgáltatással fogják a kistérségben élő gyerekes családok esélyeit javítani - ezek indítása 2011 nyarán, a szükséges közbeszerzési eljárás lefolytatása után várható. Összefoglaló a projekttevékenységekről - összhangban a “Legyen jobb a gyerekeknek” Nemzeti Stratégia fejlesztési területeivel {phocagallery view=category|categoryid=59|imageid=2183|boxspace=center}
{phocadownload view=file|id=267|target=s} {phocadownload view=file|id=272|target=s} [nagyításhoz kattintson a térképre] {phocagallery view=category|categoryid=47|imageid=1784|imageshadow=shadow2|displaydownload=0|displaybuttons=0} Forrás: https://teir.vati.hu/rqdist/main?rq_app=kister_info_07&rq_proc=alap&kell_vissza=I&xterkod=3203Honlap: http://www.sasdikisterseg.hu/
Elérhetőség Sásdi Többcélú Kistérségi Társulás Kistérségi Iroda Gyerekesély IrodájaGábor Gyula projektmenedzser, Kisvári Ágnes szakmai vezető: 72.671.093
Tovább a kistérség híreihez >>
2010 június 28. (hétfő)
|
|
|
|
||