Skip to content

GYEREKESÉLY

MTA GYEREKSZEGÉNYSÉG ELLENI PROGRAM

Címlap Fórum
Üdvözöljük, Vendég
Bejelentkezés vagy Regisztráció.    Elfelejtette a jelszavát?

Újra késik a családi pótlék?
(1 megtekintés) (1) vendég
LeOldal: 1
TÉMAKÖR: Újra késik a családi pótlék?
Újra késik a családi pótlék? 6 éve, 2 hónapja  
Botrány: visszatartott családi pótlék
2008. július 5. 00:02

Magyar Nemzet
Lapunknak tegnap számos olvasónk telefonált felháborodva: azt kifogásolták, hogy még nem, illetve késéssel jutottak hozzá a gyermekek után alanyi jogon járó állami támogatáshoz. A családi pótlékok korábban rendszerint az adott hónapban 2-án vagy 3-án érkeztek meg postai vagy banki átutalásos módon a jogosult háztartásokba. Ebben a hónapban azonban nem így történt.

Részletek a Magyar Nemzet 2008. július 5-i számában.
Tapasztaltam, hogy péntekig nem érkezett az OTP sms, hogy számlánkra beérkezett a GyET és a családi pótlék, de épp most olvasom, hogy késik a kifizetés. Tudtommal rendelet vana legkésőbb 4-ig ki kell fizetni a gyerekek számára alanyi jogon járó juttatást. Nincs pénz a kasszában, vagy szabadságon vannak az illetékes osztályon? Május 1-i ünnep előtt pedig tudták utalni már április utolsó napján!
nagycsalád
Arany fokozatú fórumozó
Hozzászólás: 289
graph
felhasználó kilépve Kattintsunk ide a felhasználói profil megtekintéséhez
Üdvözlet: Holdanyó
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.

Válasz/Re:Újra késik a családi pótlék? 6 éve, 2 hónapja  
A tárcánál kijelentették, a családtámogatási eljárások egységesítésével, a céges kifizetőhelyek megszüntetésével az ügyintézés gyorsabb, korszerűbb, a támogatások felhasználása pedig ellenőrizhetőbb lesz. A törvénymódosítással a csődbe ment munkahelyen dolgozók sem kerülnek többet kellemetlen helyzetbe, és a munkahelyváltás miatt sem kell több hónapig várni a pénzre.

Hozzátették: az ellátás folyósításának időpontja is egységes lesz, a munkahelyeknél ugyanis a munkabér kifizetésével egyidejűleg utalták a családi pótlékot, míg az államkincstárnak a jogszabály szerint bankszámlára utaláskor 3-áig, postai kifizetés esetén pedig 10-éig kell folyósítania az ellátást.
Ez a januári hír.
És jelen:Júliusban késik a családi pótlék
Sok család nem jutott hozzá több tíz ezer forinthoz a megszokott időben
Országszerte késve utalta el a Magyar Államkincstár (MÁK) a családi pótlékot, s így sok család nem jutott hozzá - gyermekszámtól függően - több tíz ezer forinthoz a megszokott időben, a hónap második, harmadik napján - tudta meg a Magyar Nemzet.
2008.07.05 10:12, Magyar Nemzet

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

A lap érdeklődésére a szociális tárca elismerte a késést, ám a minisztérium nem adott érdemi választ arra a kérdésre, hogy a MÁK miért tartja vissza az állami juttatást. A tárca azt közölte, hogy a családi pótlék átutalása ügyében a hatályos jogszabályoknak megfelelően jártak el.

Az Államkincstár tájékoztatása szerint a júliusi családi pótlék összegének átutalását a 1-jei ünnepre tekintettel 2-án, illetve 3-án indították el. Ez alól kivétel Pest megyei régió, ahol július 4-én indultak el az utalások. A Magyar Nemzet megjegyzi: július 1. a köztisztviselők napja volt, amely mindössze a közigazgatásban dolgozóknak volt munkaszünet nap.
nagycsalád
Arany fokozatú fórumozó
graph

Na azt az aroganciás választ amit Veres János megenged magának, a családi pótlék késve utalásáról, hogy 10-ig mindenki megkapja a számlájára, talán kellene neki egy illemtanár, mert nem lehet a néppel így beszélni. Se egy bocsánatkérés se egy bűnbánó magyarászkodás, lényeg hogy Július 1 a köztisztségviselők ünnepnapja. Ezt nem lehet a gyereknek megmagyarázni, hogy hát a MÁK utalás ezért késett. Hétfőn jött is hozzám egy anyuka, hogy kisegíteném-e 2000.-al mert a postásnál még nem volt a csp-je nekem meg már a folyószámlámon volt, így én hozzájutottam.
nagycsalád
Arany fokozatú fórumozó
graph

Akinek adtam kölcsön 2000.-ot, még nem jutott tegnap a családi pótlékához. Talán majd ma. A gyermekes családoknak nagyon is számít ez a csúszás, hiszen akinek napra pontosan be kell osztani az nem számolhat ekkora csúszással, így hó elején ez a 10 napos elcsúszás bizony éhezést okoz. Ez az már két fiút felnevel, háztartásában már csak egy leányka él aki a 14. szülinapjához közeledik.
nagycsalád
Arany fokozatú fórumozó
graph

Nagyon vártam az augusztus 1-ét, hogy telefonomra érkezzen az SMS-hogy számlámra beérkezett a csp és a GyET összege. Sajnos ilyen üzenet nem érkezett. Akinek a múlt hónapban a késlekedés miatt adtam 2000.-ot még ő sem adta meg nekem, azóta nagy ívben kerül. Tudom, hogy nem könnyű manapság egy család managgelése, ha csak az állam által újraosztott összegre várunk, de megint az a hír hogy kormányzati reklámra költ -"Összesen nettó hatmilliárd 330 millió forint értékben népszerűsíti a kormány uniós vidékfejlesztési programját az agrártárca egyik háttérintézménye. A Vidékfejlesztési, Képzési és Szaktanácsadási Intézetet tavaly alapította a Földművelésügyi Minisztérium."- hová ez a dőzsölés tisztelt kormány? Nincs látható, kézzelfogható fejlődés. Na de, nem bántom ezt az anyát a 2000.-os tartozás miatt, hiszen tudom, hogy neki sem könnyű, már 2 fiút felnevelt és már csak a kislány maradt neki aki most lesz 7-es.
nagycsalád
Arany fokozatú fórumozó
graph

www.vkszi.hu/index_main.php
úgyhogy ezt most átnézem, mi is ez a FVM vidékfejlesztés.
nagycsalád
Arany fokozatú fórumozó
graph

FelOldal: 1
Moderátorok: strato, bezus, agi, Kecskés